-
Her, inni hjulrommet på Boeing 747-flyet fra Shanghai, fant mekanikeren på flyplassen i San Francisco den kinesiske mannen.FOTO: AP
Frøs ihjel under flyturen
Kineser forsøkte å ta seg fra Shanghai til San Francisco ved å klamre seg fast til flyet.
AV: amund trellevik
Publisert:
Oppdatert:
En mekaniker på den internasjonale flyplassen i San Francisco, som torsdag skulle sjekke Boeing 747-flyet, oppdaget et dødt menneske inne i hjulrommet under forenden av flyet.
Flyet var fra SAS' partnerselskap United Airlines og kom fra Shanghai.ID ikke klar
Lokale myndigheter tror mannen har forsøkt å ta seg inn i USA ved å klamre seg fast i det knøttlille hjulrommet under den 11 timer lange flyturen, melder AP. Mannens ID eller dødsårsak er foreløpig ikke kjent, men myndighetene regner med at personen har frosset i hjel, opplyser Mike McCarron, som er talsmann ved flyplassen.Mange faller av
Det er vanlig at personer som forsøker å gjemme seg i flyets hjulrom blir trykt til døde, dør av kulde eller faller av under turen, opplyser ekspert Ron Wilson til den lokale TV-kanalen ABC7. – Mange innser heller ikke hvordan hydraulikken fungerer og hvordan hjulet skal få plass i det lille rommet, sier Wilson. Det mange nå spør seg om, er hvordan mannen har klart å komme seg inn på flyplassområdet i Shanghai og, ikke minst, inn i flyet.Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
Relaterte bilder
Mannen frøs trolig i hjel under den 11 timer lange flyturen. FOTO: AP
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Tysk kvinne holdt som slave i Bosnia
Politiet har pågrepet et par i den bosniske byen Kalesija som de mistenker for å ha mishandlet en nå 19 år gammel tysk kvinne siden 2004.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg
- U.N. condemns Syrian killings; toll in massacre rises as violence goes on
- Beryl close to hurricane strength as it nears Georgia, Florida
- 'Aimee Day' milestone arrives for Georgia woman fighting flesh-eating bacteria
- The toll of war now includes more amputees
- Swiss man reintroduces his cousin: Anne Frank

