Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Indonesisk redaktør blasfemi-anklaget

Sjefredaktøren for en indonesisk ukeavis er anklaget for blasfemi etter å ha trykket Muhammed-tegningene, opplyser indonesisk politi fredag.

Imam Tri Karso Hadi, sjefredaktør for den tabloide ukesavisen Peta, risikerer fem års fengsel dersom han blir funnet skyldig, ifølge Suwignyo, en politibetjent i byen Bekasi, øst for Jakarta.

Den relativt ukjente tabloidavisen har trukket tilbake 3.000 eksemplarer av utgaven med de kontroversielle tegningene.

Danmark har stengt sin ambassade i Indonesia, som er verdens mest folkerike muslimske land. Onsdag ble en vennskapskamp mellom det indonesiske og danske badmintonlaget avlyst av sikkerhetsgrunner.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Tempen halveres til uken

Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger