-
Her blir Aftenpostens reporter arrestert
Iført håndjern ble Jørgen Lohne tatt med til kjelleren i innenriksdepartementet i Irans hovedstad Teheran.VIDEO:
Syv drept i Iran
Sammenstøt mellom militære og demonstranter.VIDEO:
Irans president i Russland
Den iranske presidenten Mahmoud Ahmadinejad kom tirsdag til Russland for å delta på en sikkerhetskonferanse.
Publisert: Oppdatert:
Opprinnelig var det meningen at Ahmadinejad skulle ankomme Russland mandag, men han valgte å utsette reisen på grunn av de store demonstrasjonene i Iran.
Den iranske presidenten skal delta på et møte i den såkalte Shanghai-gruppen (SCO), der Russland, Kina og de fire tidligere sovjetstatene Kasakhstan, Usbekistan, Tadsjikistan og Kirgisistan er medlemmer.
SCO ble opprettet i 1996 som et alternativ til den vestlige forsvarsalliansen NATO. Samarbeidet i SCO er blitt omtalt som et forsøk på å begrense USAs makt og innflytelse.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Livet er en lek
Lykkehjul, ballonger og rosa neonlys i stuen og foreldre som elsker å finne på noe gøy. Hos småbarnsfamilien på Skansen i Bergen er ikke hverdagene grå.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg
- Defectors describe horror, heartbreak in North Korea's labor camps
- Beryl close to hurricane strength as it nears Georgia, Florida
- U.N. condemns Syrian killings; toll in massacre rises as violence goes on
- 'Aimee Day' milestone arrives for Georgia woman fighting flesh-eating bacteria
- Swiss man reintroduces his cousin: Anne Frank


