-
Israel vil bygge grensegjerde mot Egypt. Dette er grensegjerdet mellom Gaza og Egypt.FOTO: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/REUTERS
Israel vil bygge grensegjerde mot Egypt
Israel vil sette opp en mur langs deler av grensa mot Egypt og ta i bruk avansert overvåkingsteknologi for å stanse ulovlige innvandrere og væpnede opprørere.
– Jeg har bestemt meg for å stenge Israels sørlige grense for infiltratører og terrorister. Dette er en strategisk avgjørelse som er ment å sikre Israels jødiske og demokratiske karakter, sier Israels statsminister Benjamin Netanyahu.
Flere tusen afrikanere og andre innvandrere har de siste årene kommet seg inn i Israel over grensa fra Egypt. Netanyahu sier Israel vil fortsette å ta imot flyktninger fra konfliktsoner.
– Men vi kan ikke la titusener av arbeidere infiltrere Israel slik at landet vårt blir oversvømt av ulovlige innvandrere, sier han.
Sikringen av grensa har en beregnet kostnad på 1,5 milliarder kroner og vil ta to år å gjennomføre.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Livet er en lek
Lykkehjul, ballonger og rosa neonlys i stuen og foreldre som elsker å finne på noe gøy. Hos småbarnsfamilien på Skansen i Bergen er ikke hverdagene grå.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg
- Defectors describe horror, heartbreak in North Korea's labor camps
- Beryl close to hurricane strength as it nears Georgia, Florida
- U.N. condemns Syrian killings; toll in massacre rises as violence goes on
- 'Aimee Day' milestone arrives for Georgia woman fighting flesh-eating bacteria
- Swiss man reintroduces his cousin: Anne Frank

