Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Norsk pensjonist skutt

En norsk pensjonist med pakistansk opprinnelse ble lørdag skutt ned og drept av en rekke menn mens han satt i bilen sin i Pakistan.

71 år gamle Shah Ghulam Hussain satt i en bil sammen med en 17 år gammel slektning da han ble skutt av flere menn, ifølge VG. 17-åringen ble også drept i skyteepisoden.

Hussain hadde norsk statsborgerskap og bodde på Lofsrud i Oslo, skriver avisen. Han hadde bodd mer enn 30 år i Norge, og etterlater seg flere barn og barnebarn.

Ifølge VG har det i lengre tid foregått interne familiekonflikter mellom forskjellige klaner i Hussains hjemby Momdipur i Gujrat-distriktet, men 71-åringen skal ikke selv ha vært involvert i disse feidene. En av teoriene til det lokale politiet skal være at den norske pensjonisten ikke var det egentlige målet for skuddene.

Mannen ble begravet mandag, og en rekke norskpakistanere deltok i begravelsen.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Livet er en lek

Lykkehjul, ballonger og rosa neonlys i stuen og foreldre som elsker å finne på noe gøy. Hos småbarnsfamilien på Skansen i Bergen er ikke hverdagene grå.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger