-
President Barack Obama stilte opp i Boston for å holde en tale til støtte for Martha Coakley, som er demokratenes kandidat ved senatvalget i dag.FOTO: AP / Alex Brandon
Obama får kritikk for bilkommentar
Republikanere raser mot presidentens omtale av kandidats bil.
AV: kjetil hanssen
FOTO: Robert F. Bukaty
Mandatet er blitt svært viktig: Demokratene trenger det for å sikre sitt 60-40-flertall i Senatet slik at lover kan drives gjennom uten å bli forhindret. Republikanerne ønsker seg det for å velte det samme kvalifiserte flertallet.
«Sleip reklame»
Da Obama talte ved Northeastern University , omtalte han en av reklamefilmene for republikanske Brown. Der kjører han i sin fire år gamle pick-up truck fra General Motors, en GMC Canyon, som har gått over 300 000 kilometer. Brown nevner få politiske poenger i filmen, men nevner bilen flere ganger.
Se reklamefilmen her:
Obama hentydet også i sin valgtale til Browns bil en rekke ganger og høstet lattersalver hos sitt vennligsinnede publikum.
- Han har valgt å parkere sin truck på Wall street. Tenk deg nøye om før du setter deg inn i bilen sammen med ham, var blant bemerkningene Obama kom med.
- Glem de sleipe reklamene. Glem bilen. Alle kan kjøpe en bil, sa Obama også.
Sinte reaksjoner
- I dagens økonomi kan dessverre ikke alle kjøpe en bil, president, kontret han i en uttalelse.
Nå renner republikanske blogger og kommentatorer over med refs av at presidenten nedlot seg til å hetse den andre kandidatens bil.
- Du skulle tro at den «øverstkommanderende bilbergeren» ville passe seg for ikke å snakke stygt om en truck. Spesielt en amerikansk truck. Spesielt en General Motors-truck. Spesielt en statsberget General Motors-truck, mener Nick Cavuto i Fox News.
Les også
Siste fra seksjon
-
Svensk 15-åring anmeldt for «facerape»
En tenåring fra Norrköping anmeldt for å ha oppdatert Facebook-statusen til en jevnaldrende gutt.
28 mai 2012 08:54
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
To menn døde i bussulykke i Balsfjord
To menn er bekreftet omkommet i en bussulykke i Balsfjord i Nord-Troms mandag morgen. Syv eller åtte personer er skadet og fraktet til sykehus, ifølge politiet i Troms.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- USA 5-1 Scotland - as it happened
- Human rights … or just an excuse for Strasbourg to tell Britain what to do? | David Mitchell
- Tony Blair's moral decline and fall is now complete | Nick Cohen
- Beryl whips northwest Florida and southern Georgia
- Relative: Man now suspected in Etan Patz death was reported to police decades ago
- Defectors describe horror, heartbreak in North Korea's labor camps
- U.N. condemns Syrian killings; toll in massacre rises as violence goes on
- 'Aimee Day' milestone arrives for Georgia woman fighting flesh-eating bacteria

