Opposisjonen: - Syrisk polititopp hopper av
Visepolitisjefen i Homs-provinsen har vendt det syriske regimet ryggen og flyktet til Jordan, ifølge en syrisk opposisjonsgruppe.
AV: NTB
- Brigadegeneral Ibrahim al-Jabawi har krysset grensen inn til Jordan. Han vil kunngjøre at han har hoppet av på tv-kanalen Al Arabiya, sier en kilde i opposisjonsgruppa Higher Revolution Council.
Den siste tiden har en rekke syrere hoppet av, både fra hæren og diplomat- og politikerkretser. I forrige uke valgte Syrias statsminister Riyad Hijab å gå over til opprørerne og ble dermed den høyest rangerte politiske lederen som har hoppet av hittil.
Homs har vært åstedet for noen av de blodigste kampene til nå i det 17 måneder lange opprøret mot president Bashar al-Assad og hans regime. (©NTB)
Les også
Siste fra seksjon
-
Kandidater utestenges fra presidentvalget i Iran
Ingen av de to mest omtalte kandidatene, Akhbar Hashemi Rafsanjani og Esfandiar Rahim Mashaie, får stille i presidentvalget i Iran.
21 mai 2013 19:56
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Kjent aktivist omkom i brann
Shilan Shorsh døde i sin egen leilighet i Fyllingsdalen.
Fem gikk i asfaltfella på én time
Kommunen jobber på spreng med å tette hullene i Oslos asfalt, men fortsatt oppstår det farlige situasjoner. I forrige uke røk fem bilister på den samme smellen i løpet av en time.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Oklahoma governor: tornado rescue crews still looking for survivors - live blog
- Xbox One: Microsoft reveals next generation console – live blog
- Gay marriage bill may lead to 'lesbian queen and artificially inseminated heir'
- Jürgen Klopp rallies neutrals to support 'special' Borussia Dortmund
- Gareth Bale to sign new Tottenham contract worth £150,000 a week