Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Palin trekker seg som Alaska-guvernør

Sarah Palin trakk seg fredag som Alaskas guvernør.

Republikanernes tidligere visepresidentkandidat opplyste i en kunngjøring at hun trekker seg den 26. juli. Ifølge CNN føler Palin at hun får utrettet mer utenfor statsapparatet. Hun har riktignok ikke sagt noe om fremtidsplanene sine, og flere spekulerer nå på om politikeren vil fokusere på presidentvalget i 2012. Kunngjøringens ordlyd gir ikke umiddelbart inntrykk av det.

– Det er min plikt å forsvare vårt flotte land. Med det i tankene har familien min og jeg bestemt at det er på tide med en forandring denne sommeren. Og jeg er villig til å forandre ting, så denne administrasjonen kan fortsette uten forstyrrelser på sin suksessrike ferd mot en fantastisk fremtid, sier hun.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

To menn døde i bussulykke i Balsfjord

To menn er bekreftet omkommet i en bussulykke i Balsfjord i Nord-Troms mandag morgen. Syv eller åtte personer er skadet og fraktet til sykehus, ifølge politiet i Troms.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger