-
Sergej Lavrov ønsker ikke å velte regimet i Syria.FOTO: SCANPIX
Russland vil ikke ha regimeendring i Syria
Russlands utenriksminister Sergej Lavrov ber om at det jobbes for Kofi Annans fredsplan og ikke for regimeendring i Syria.
AV: NTB
Lavrov gjør det imidlertid klart at de ikke støtter regjeringen til den syriske presidenten Bashir al-Assad. Det hele handler om prioritering.
Utenriksministeren mener at det å få en slutt på den blodige konflikten er viktigere enn hvem som sitter ved makten, og kritiserer stater som mener at det ikke finnes noen løsning uten å fjerne president Bashir al-Assad.
Begge sider i konflikten i Syria er ansvarlige for massakren i Houla, der minst 108 mennesker ble drept, mener Lavrov.
- Vi har en situasjon hvor begge sider helt tydelig har en del av ansvaret for at fredelige innbyggere ble drept, sier han på en pressekonferanse med sin britiske kollega, William Hague, i Moskva.
Les også:
Les også
Siste fra seksjon
-
Himmelske kjørerekorder med overraskende vinner
NASAs trofaste Mars-rover, Opportunity, har satt ny amerikansk rekord i kjørt distanse på et annet himmellegeme. Men gjett hvem som har verdensrekorden?
23 mai 2013 22:47
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Utenlandske sjåfører trosser flommen
Mesta-arbeidere og lokale maskin-entreprenører kjemper for harde livet med å redde fylkesvei 30. Danske og polske trailersjåfører neglisjerer flommen og presser seg forbi.
- Du skjønner med en gang at de er ektefeller og ikke fedre
Amerikansk fotograf forteller om det prisvinnende barnebrud-bildet hun tok i Jemen.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- London attack: police make two further arrests after Woolwich killing - live updates
- Was the London killing of a British soldier 'terrorism'? | Glenn Greenwald
- Anti-Muslim reprisals after Woolwich attack
- Woolwich killing: meat cleaver, knife and jihadist claims filmed on mobile
- Woolwich attack: aftermath and reaction to killing on London street – as it happened