Mest delt
Ærverdig hotell stengt på dagen
Mange førskolebarn har psykiske plager
iGenerasjonen
Fremtidens Oslo
-
Den republikanske visepresidentkandidaten, Sarah Palin, har fornærmet store deler av USA.FOTO: AFP
Sarah Palin: - Unnskyld
Visepresidentkandidat Sarah Palin ber om unnskyldning for å ha fornærmet amerikanske storbyfolk med sine kommentarer om «Real America».
Publisert:
Oppdatert:
Det var under en tale i North Carolina i forrige uke at Palin snakket varmt om folk som bodde utenfor byene. - Vi tror at det beste av Amerika er i disse småbyene som vi får lov til å besøke, og i disse små lommene av hva jeg kaller det virkelige Amerika, der jeg får være sammen med alle dere hardtarbeidende, veldig patriotiske, veldig pro-Amerika-områdene av denne store nasjonen, fortalte hun folkemengden. Uttalelsene har vekket oppsikt og skapt stor debatt – ikke fordi hun sier at det er hyggelig å være sammen med «pro-Amerika-områdene», men fordi hun antyder at noen amerikanere er mer amerikanske enn andre. Hør et utdrag av talen her:
- Vil ikke bli misforstått
Kritikken har haglet fra opportunistiske demokrater samt kommentatorer på TV og i aviser, og satireprogrammer som Saturday Night Live og The Daily Show har selvfølgelig gjort narr av dem. I går ba Palin om unnskyldning for kommentarene. - Jeg vil ikke at det skal bli misforstått, sa hun i et intervju med CNN. - Hvis dette er måten det ble oppfattet, ber jeg om unnskyldning. Palin er ikke den eneste politikeren som har snakket om patriotisme – eller mangel på sådan – i denne valgkampen.Ikke eneste
I delstaten Minnesota kunngjorde demokraten Elwyn Tinklenberg at han har fått inn én million dollar de siste fire dagene til sin kampanje for en plass i Representantenes hus, etter at hans republikanske rival Michele Bachmann stilte opp på TV og kunngjorde at noen kongressfolk var pro-Amerika mens andre var «anti-Amerika». Og i North Carolina er republikaneren Robin Hayes i hardt vær etter å ha uttalt at «de liberale hater ekte amerikanere som jobber og oppnår ting og som tror på Gud» . Se John Stewarts reaksjon på Palins kommentar:Se også:
Les også
Siste fra seksjon
-
Cannabis blir medisin i Sverige
Har godkjent cannabis-medisin mot MS. Det norske MS-forbundet vil ha medisinen til Norge.
12 februar 2012 15:08
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Activist: Syrian army uses human shields on tanks
- Fans: Whitney Houston's music spanned an era, breaking barriers and records
- Whitney Houston's storied career: A regal rise, a tragic fall
- Music exec: Whitney Houston looked 'healthy and beautiful' days earlier
- Stunned celebrities mourn Whitney Houston
