-
En kvinne kjører scooter på en vei dekket av vann i Bangladesh' hovedstad Dhaka.FOTO: SCANPIX
Tusener rammet av flom i Bangladesh og India
Mer enn 80.000 mennesker er rammet av flom i det nordlige Bangladesh, opplyser tjenestemenn.
Også i den indiske delstaten Assam, som ligger nord for Bangladesh, er mange rammet av gjentatte flommer de siste ukene.
FOTO: ANDREW BIRAJ
– I høyereliggende områder har elvene flere ganger gått over sine bredder, og enorme mengder vann kommer nå oppstrøms fra India, sier lederen for Lalmonirhat-distriktet i Bangladesh, Mokhlesar Rahman.
I hans distrikt er minst 12.000 rammet, mens 13.500 har måttet redde seg unna vannmassene i nabodistriktet Kurigram.
På den indiske siden av grensa har flom og regn fordrevet minst 60.000 mennesker, opplyser myndighetene i Assam.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Livet er en lek
Lykkehjul, ballonger og rosa neonlys i stuen og foreldre som elsker å finne på noe gøy. Hos småbarnsfamilien på Skansen i Bergen er ikke hverdagene grå.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg

