-
FOTO: Matt Rourke
WikiLeaks-tilhengere sier de angrep MasterCard-side
En gruppe hackere som støtter WikiLeaks, hevder at de har fått hjemmesidene til MasterCard til å krasje.
Kredittkortselskapet MasterCard stanset tirsdag alle pengeoverføringer til varslernettsiden WikiLeaks etter pågripelsen av Julian Assange. Det samme gjorde andre kort- og betalingstjenester som Visa og PayPal.
Hackerne hevder på Twitter at angrepet på MasterCards nettside var del av deres «operasjon revansje».
MasterCard var ikke tilgjengelig for kommentar, og forsøk på å logge på nettsiden resulterte bare i beskjed om feilmelding.
Hevder de står bak mer
Den samme gruppa hevdet tirsdag at den hadde rammet nettsiden til Postfinance, en sveitsisk bank som stengte kontoen til WikiLeaks’ grunnlegger Julian Assange.
Også nettsidene til den svenske påtalemyndigheten og advokatene til kvinnene som anmeldte Assange for voldtekt og seksuell mishandling, er hacket.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg

