Utskrift er sponset av InkClub InkClub

"Wilma" tok åtte liv

Minst åtte mennesker mistet livet da orkanen "Wilma" herjet over Yucatan-kysten i Mexico i helgen.

De fleste av dem druknet eller ble truffet av ting som ble slynget av gårde med vinden, melder lokale medier.

Feriebyen Cancun er hardest rammet på Yucatan-kysten. Øyenvitner sier at sentrum av byen ser ut som om «det har blitt trampet på av en kjempe».

Under vann

- Cancun er ødelagt, sa viseadmiral Martin Fernandez i den mexicanske marinen sent lørdag kveld.

- Hjemmene til minst én million mennesker er blitt ødelagt, sa guvernør Feliz Gonzalez i delstaten Quintana Roo.

Feriebyen Cancún lå lørdag under opptil 8 meter vann etter at Yucatan-kysten ble oversvømmet av en flodbølge da orkanen "Wilma" passerte på sin ferd mot Cuba og Florida.

Orkanen rammet Yucatán-kysten fredag kveld med en vindstyrke på 220 kilometer i timen, og har siden ligget nesten stille og rotert over land mens den har sluppet enorme mengder nedbør.

Orkanens øye ventes å bli liggende over Yucatán-halvøya i flere dager før det langsomt beveger seg østover i retning av Cuba og Florida.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Folk søker ly i Playa del Carmen. FOTO: HENRY ROMERO/REUTERS

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Livet er en lek

Lykkehjul, ballonger og rosa neonlys i stuen og foreldre som elsker å finne på noe gøy. Hos småbarnsfamilien på Skansen i Bergen er ikke hverdagene grå.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger