Mest delt
Frp frir til innvandrere
Ærverdig hotell stengt på dagen
Mange førskolebarn har psykiske plager
iGenerasjonen
Brenner norske flagg
Aktivister satte fyr på norske flagg utenfor EU-hovedkvarteret i Gaza i dag.
AV: dag yngve dahle
Det er folk den fra politiske grupperingen al-Yasser som står bak flaggbrenningen, melder nyhetsbyrået AP.
Spray
De tok mandag formiddag kontrollen over EUs hovedkvarter i Gaza. Utenfor sprayet de fotavtrykk på norske og danske flagg med svart spraymaling.Deretter satte de fyr på flaggene.
Om lag 15 bevæpnede menn sto bak aksjonen. De advarte samtidig nordmenn og dansker om at de kunne være i fare hvis de ikke drar fra Gazastripen.
- Vi tror at vi lever avsides i lille Norge, men ting som skjer hos oss - som publiseringen av karikaturtegningene av profeten Mohammed - blir kjent også på disse kanter av verden. Dette er et resultat av at enkelte miljøer i Norge går inn for å provosere muslimer, sier Gudrun Bertinussen, Norsk Folkehjelps stedlige representant i Gaza, til Aftenposten.no.
Les også
Siste fra seksjon
-
Pompeii fra 1. verdenskrig
Den 18. mars 1918 sendte den franske hæren en bombe mot en tysk bunker i Alsace. Bunkeren kollapset og begravde tilsammen 34 tyske soldater. Nylig ble stedet åpnet av arkeologer. Å komme ned i bunkeren var som å flytte seg 100 år tilbake i tiden.
12 februar 2012 18:44
Relaterte bilder
Norske flagg i full fyr. FOTO: MAHMUD HAMS
