Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Puttet 1-åring i tørketrommel

En 13 måneder gammel jente fikk alvorlige brannskader etter å ha blitt puttet i en tørketrommel av morens kjæreste.

Hendelsen skjedde i den australske byen Perth.

Den 21-årige mannen hadde fått i oppgave å passe jenta mens moren var i et treningsstudio. Da hun sølte en væske på klærne sine, fant han ut at han skulle putte henne i tørketrommelen et par minutter.

Resultatet ble at hun fikk alvorlige brannskader både på føttene og den ene hånda, samt blåmerker i panna og på ryggen.

- Skadene er forferdelige, og i min tid som politimann har jeg aldri sett eller hørt om denne type skade, sier politietterforsker Deb Newman. Barnet skal imidlertid ikke ha fått varig men, og det er ventet at hun blir utskrevet fra sykehus senere i uka.

Det var moren som tok barnet med til sykehus etter at hun kom hjem og så hva som var skjedd.

Mannen skal ha innrømmet at han satte barnet i tørketrommelen, lukket døren og lot den gå i et par minutter. Han er nå siktet for forholdet, men er løslatt mot kausjon på betingelse av at han ikke tar kontakt med moren og barnet.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger