Mest delt
- Fukt i huset like farlig som passiv røyking
Ungdom drikker som foreldrene
Løs kabel kan ha «lurt» forskere som tvilte på Einstein-teori
Smarte strømmålere i alle hjem
Nordmann arrestert i Syria
En norsk statsborger ble arrestert i Syria. Mannens venner i Norge frykter han vil bli utlevert til Tunisia og torturert, melder TV 2.
AV: roald ramsdal
Publisert:
Oppdatert:
Brahim Belkilani (44) var på vei til ferie i Syria. Han ble natt til lørdag arrestert på flyplassen i Damaskus. Det har gjort venner i Norge bekymret. - Vi vet at han er arrestert i Syria, og at det har noe med at han er etterlyst av tunisiske myndigheter, sier forstander i Det islamske forbundet, Basim Ghozlan, til TV 2. Det første livstegnet fra Brahim kom via en SMS som sa at han var i arrest i Damaskus. Brahim er norsk statsborger, men var politisk aktiv i sitt gamle hjemland. Han kom til Norge som asylsøker for snaut ti år siden. - Av tidligere erfaring vet vi at den tunisiske staten har etterlyst veldig mange personer som blir ansett som politiske aktivister, sier Ghozlan. Utenriksdepartementet bekrefter at en norsk statsborger er arrestert i Syria. - En norsk borger ble arrestert i Syria lørdag. Den norske ambassaden er informert, og de jobber videre med saken, forteller pressetalskvinne Kristin Enstad i UD.
Les også
Siste fra seksjon
-
Politikk ved bensinpumpene
Bra? Amerikanere har det samme forhold til bensinprisen som nordmenn til strømprisen. Enhver president misliker stigende bensinpriser, men er det egentlig så ille?
23 februar 2012 11:16
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Colonoscopy Prevents Death, a Study Affirms
- State of the Art: OnLive Desktop Plus Puts Windows 7 on the iPad in Blazing Speed - State of the Art
- Restaurant Review: Shake Shack Struggles With Inconsistency
- Bits Blog: Google to Sell Heads-Up Display Glasses by Year's End
- Arts & Leisure: Pollocks and Rothkos, Sold For Millions, Called Forgeries
- Manchester City v Porto – live! | Paul Doyle
- Let's put Facebook's 'no nipples' rule to test with your breastfeeding photos | Rowan Davies
- Brit awards and ITV apologise to Adele
- Marie Colvin's killing piles pressure on Assad as civilian death toll rises
- Heinrich Rudolf Hertz celebrated in a Google doodle

