Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypen - satte seg fast
Betalte 350 mill. i svart lønn
Eliteskole ønsker flere norske søkere
-
Paul Emory Washington på en liten rojal visitt hos sin sønn Bill, for anledningen kledd i sin revolusjonsuniform.FOTO: AP
Utpekt som konge av Amerika
Hvis slektningen George hadde støttet monarki, kunne Paul Emory Washington (82) vært konge av Amerika.
AV:
Publisert:
Oppdatert:
Texaneren Paul Emory Washington er en direkte etterkommer etter broren til USAs første president. En nettsted for slektsforskning har nå utpekt ham som den mest sannsynlige nåværende regent av USA hvis forgjengeren hadde takket ja til å bli konge. George Washington skal nemlig ha blitt bedt av innflytelsesrike amerikanere om å bli konge etter revolusjonen mot britene i 1776, men var lite interessert i å innføre noe monarki etter å ha gjort opprør mot den britiske kongen. Lokalavisen San Antonio Express har intervjuet Paul sammen med sønnen Bill (54), og de to er skjønt enige om at kongemakt ikke frister. Paul var, som yrkesaktiv, regionsjef i et byggevarefirma, sønnen er bokhandler. Hadde George ønsket å ta makten, kunne yrkeslivet deres vært noe annerledes. - Akkurat nå ville jeg i hvert fall abdisert. Jeg ville ikke likt å bli klandret for finanskrisen, sier 82-åringen.
Slott og biler.
Selv om sønnen Bill ikke er fremmed for at tanken på slott, rikdom og luksuriøse biler virker forlokkende, synes heller ikke han ideen om monarki har fremtiden for seg. Han er stolt av at forfaren George ikke ville bli konge - og har innredet loftsetasjen sin som et minimuseum til ære for George Washington. Han er medlem i Sons of the Revolution. I tillegg eier han en ekte revolusjonsuniform som han bruker ved den årlige feiringen av Washingtons fødselsdag i Laredo. Mens USA forberedes seg til presidentvalg om knappe fire uker, er familien Washington glade for at forgjengeren deres var så sterkt delaktig i å gjøre USA til et demokrati.- Bruk stemmeretten, er oppfordringen fra Paul Emory Washington. Selv vil han trolig stemme på McCain, mens sønnen satser på rivalen. Megan Smolenyak i Ancestry.com, som har saumfart Washington-slekten, har merket seg at kongerekken som fører frem til Paul, består av fornemme navn som Bushrod, Spot og Larry.Les også
Siste fra seksjon
-
Ny milepæl for Apple
Verdens mest verdifulle selskap fortsetter å vokse. I ettermiddag ble Apple-aksjen for første gang omsatt for over 500 dollar.
13 februar 2012 21:24
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Pakistan v England – first ODI as it happened | Rob Smyth
- Grammy awards 2012 – as it happened
- Ivory Coast v Zambia - as it happened | Jacob Steinberg
- Charlie Brooker: The true value of money – or why you can't fart a crashing plane back into the sky
- Luis Suárez misled us over Patrice Evra handshake, say angry Liverpool
