Palin trekker seg som Alaska-guvernør
Sarah Palin trakk seg fredag som Alaskas guvernør.
Republikanernes tidligere visepresidentkandidat opplyste i en kunngjøring at hun trekker seg den 26. juli. Ifølge CNN føler Palin at hun får utrettet mer utenfor statsapparatet. Hun har riktignok ikke sagt noe om fremtidsplanene sine, og flere spekulerer nå på om politikeren vil fokusere på presidentvalget i 2012. Kunngjøringens ordlyd gir ikke umiddelbart inntrykk av det.
– Det er min plikt å forsvare vårt flotte land. Med det i tankene har familien min og jeg bestemt at det er på tide med en forandring denne sommeren. Og jeg er villig til å forandre ting, så denne administrasjonen kan fortsette uten forstyrrelser på sin suksessrike ferd mot en fantastisk fremtid, sier hun.
Les også
Siste fra seksjon
-
Maoistopprørere angrep politikere i India
Tungt bevæpnede maoistopprørere har drept i alt 17 personer i et bakholdsangrep mot en bilkolonne med politikere sentralt i India.
26 mai 2013 00:24
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Monica har kostet Statoil milliarder
(Stavanger Aftenblad) Monica Muller fra Irland er ikke spesielt stor. Vever. Men kostbar. Hun tar gjerne æren for å ha kostet Statoil en milliard euro.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Borussia Dortmund v Bayern Munich: Champions League final – live! | Paul Doyle
- Woolwich suspect's friend arrested after appearing on Newsnight
- Two passengers arrested after RAF jets escort diverted Pakistan plane
- Mike Phelan and Eric Steele in Manchester United coaching clearout
- Manchester United's David Moyes considers move for Marouane Fellaini
- 2 women dead after being swept away in severe San Antonio flooding
- Robbie Rogers joins Galaxy, becomes 1st openly gay male athlete in pro sports
- Bynes: N.Y. officer sexually harassed me, reports of arrest 'all lies'
- UK zoo worker dies after being mauled by tiger
- Missouri motorist couldn't stop before hitting fallen overpass
