Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypa - satte seg fast
Ny norsk rekord i Wordfeud
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Burma: Opposisjonsledere får ikke delta i valg
Opposisjonsleder Aung San Suu Kyi og over 2.000 andre politiske fanger får ikke delta i det planlagte valget i Burma.
Les også:
Militærjuntaen la onsdag fram landets nye valglov, som innebærer at en person som soner fengselsstraff, ikke kan være med i et parti som deltar i valget.
Dermed risikerer Suu Kyi å bli utestengt fra sitt eget parti NDL foran valget.
– Jeg ble ekstremt overrasket. Jeg trodde ikke det skulle være så ille som dette, sier Nyan Win, talsmann for NDL, om den nye valgloven.
Opposisjonsleder og fredsprisvinner Aung San Suu Kyi blir også nektet å delta fordi hun har vært gift med en utlending. Hun var gift med briten Michael Aris, som døde av kreft i 1999. De nye lovene setter forbud mot at burmesiske statsborgere som er eller har vært gift med utlendinger stiller til valg.
Aung San Suu Kyis parti vant valget i 1990, men ble fratatt makten. Juntaen har siden holdt opposisjonslederen i husarrest. Det er usikkert om NLD vil stille til valg under de betingelsene som råder.
Les også
Siste fra seksjon
-
Chavez møter moderat utfordrer
Opposisjonspartiene i Venezuela har samlet seg om en ung, sporty og folkevennlig presidentkandidat.
14 februar 2012 08:40
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Houston's body being flown to New Jersey for funeral this week, source says
- Syria draws U.N. ire as it heads toward 'war'
- Supreme Court Justice Breyer robbed at knifepoint during Caribbean vacation
- GOP leaders drop key demand in payroll tax cut standoff
- As campaign heats up, Michelle Obama settles into first lady role
