Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Bilen som kan fly

    Firma i USA håper å starte masseproduksjon.

Bilen som kan fly

Ønsker å starte masseproduksjon i USA.

Det har lenge vært en drøm, men en flygende bil nærmer seg nå masseproduksjon. De siste testene til det amerikanske selskapet Terrafugia var vellykket.

Flybilen har kapasitet til å fly en avstand på nærmere 400 kilometer uten å stoppe. Det tilsvarer avstanden mellom Boston og New York.

Prisen ligger nær 1.2 millioner kroner. Administrerende direktør i selskapet mener hvis en først bruker så mye penger på bil, er det like greit at den kan fly.

- Flybil eller Lamborghini



- Det er en bil til 200.000 dollar, så enten kjøper du denne eller så kjøper du en Lamborghini. Når du har det valget, så hvorfor ikke kjøpe et produkt som ser kult ut og i tillegg flyr, sier administrerende direktør Carl Dietrich til nyhetsbyrået Reuters.

Det finnes over 5000 flyplasser i USA. Tanken er at flybilen skal kunne kjøre til, fra og mellom disse. Selskapet håper å starte produksjon av flybilen i USA hvor firmaet oppgir å ha en rekke potensielle kjøpere allerede.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger