Utskrift er sponset av InkClub InkClub

- Hadde planer om ran i Norge

Etter å ha skygget bilene deres i 40 mil, pågrep svensk politi fire personer tirsdag. Politiet mener personene hadde planer om å gjennomføre et ran i Norge.

De tre bilene, hvorav to skal være stjålet, ble stanset og personene pågrepet i Värmland ved 15.30-tiden tirsdag.

– De var på vei i retning Norge, men ble arrestert mellom Töcksfors og norskegrensen, sier Mia Sundvisson i svensk politi til Aftonbladet.

De tre bilene var blitt skygget hele veien fra Stockholm, en strekning på rundt 40 mil. Både sivile og vanlige politibiler, busser og et helikopter skal ha blitt benyttet i politiaksjonen.

De pågrepne er siktet for planlegging av grovt ran, men svensk politi har ikke opplyst hva de fire hadde planer om å rane i Norge.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger