Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypa - satte seg fast
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Ny norsk rekord i Wordfeud
-
Under disse gangbroene som knytter Cornell University sammen har flere studenter blitt funnet døde den siste tiden.FOTO: SCANPIX
Flere selvmord ryster amerikansk eliteuniversitet
Setter ut vakter for å unngå flere dødsfall.
Cornell University i delstaten New York i USA har bare den siste måneden hatt tre dødsfall som mistenkes å være selvmord.
Universitetet ligger i et spesielt terreng der studentene må krysse flere kløfter når man forflytter seg rundt på området. Det er i disse kløftene, som er opptil 30 meter dype, likene av flere studenter er funnet den siste tiden, skriver den engelske avisen The Indedepent.
Totalt er det seks studenter dette året som etter all sannsynlighet har tatt sitt eget liv.
Universitetets ledelse har nå hyret inn vakter som skal passe på studentene når de krysser gangbroene over de karakteristiske kløftene på området. Ledelsen har også satt igang tiltak der hver enkelt student blir oppsøkt på rommet for å høre hvordan vedkommende trives - pluss en egen samling med tilnavnet "Lift Your Spirits" der studentene kan lufte sine tanker om presset for å prestere på eksamen.
Cornell University er et av åtte såkalte Ivy League-universiteter i den nordøstlige delen av USA, som alle er svært høyt akademisk rangert. Også Princeton, Harvard og Yale inngår i den prestisjetunge “klubben”.
Les også
Siste fra seksjon
-
Santorum i tet i ny meningsmåling
Rick Santorum har gjort et kraftig byks på gallupen og ligger nå i tet i Republikanernes nominasjonskamp i en ny meningsmåling.
14 februar 2012 07:13
