Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    - Handlet på instinkt

    Jonathan Metz amputerte sin egen arm da han satt fast i fyringsanlegget i huset sitt.

Amputerte sin egen arm

Etter tre dager fastklemt i fyringsanlegget besluttet 31-åringen å amputere armen sin.

- Det er like uvirkelig for meg som det er for alle andre som hører denne nyheten. Alt jeg kan si er at jeg handlet på instinkt.

Jonathan Metz skulle ned i kjelleren for å reparere fyringsanlegget, da den vensktre hånden hans ble klemt fast inni anlegget. Etter tre dager i kjelleren kunne han lukte at armen begynte å råtne, og besluttet å kappe den av. Han forteller i etterkant at det stod mellom liv og død.

Da 31-åringen verken dukket opp på trening eller jobb, slo en bekymret venn alarm. Politiet brøt seg inn i huset, fikk ham løs fra fyreren og kjørte ham til sykehus hvor amputasjonen ble avsluttet.

Dr. Scott Ellner sier han har latt seg inspirere av 31-åringen.

- Jeg er imponert over hans styrke og evne til å være løsningsorientert i en grusom situasjon.

Menneskets kraft er sterk



Metz tror andre hadde gjort det samme hvis de hadde vært i samme situasjon.

- Menneskets kraft er sterk, om det gjelder å kutte av armen sin eller finne en annen løsning. Jeg tror mange vil være overrasket over hva de er i stand til i slike situasjoner.

Se videoreportasje i vinduet over artikkelen.

Les også

Siste fra seksjon

  • Tvitret – risikerer dødsstraff

    En 23 år gammel saudisk journalist står i fare for å bli henrettet etter at han lørdag sendte ut en Twitter-melding der han fortalte at han tvilte på budskapet til religionsstifteren Muhammed.

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger