Mest delt
Frp frir til innvandrere
Betalte 350 mill. i svart lønn
Pompeii fra 1. verdenskrig
Cannabis blir medisin i Sverige
-
Kommunikasjonssjef Andy Coulson skal avhøres om ulovlig avlytting i sin tid som sjefredakstør.FOTO: FOTO. OLI SCARFF/AP
Camerons mediesjef mistenkt for ulovlig avlytting
Britisk politi ønsker å avhøre statsminister David Camerons kommunikasjonssjef Andy Coulson.
FOTO: POOL
Nye avsløringer tyder på at han har vært langt mer involvert i en telefonavlyttingsskandale enn han vil innrømme.
Coulson var tidligere sjefredaktør i tabloidavisen News of the World, og står statsminister Cameron svært nær.
Nå mistenkes han for som sjefredaktør å ha beordret medarbeidere til å avlytte telefonene til kjente personer for å skaffe stoff til artikler i tabloidavisen.
Kongelige
Både politikere, kjendiser og medlemmer av og ansatte i det britiske kongehuset, blant andre prinsene William og Harry, skal ha blitt ulovlig avlyttet.
Saken vakte enorm oppsikt i Storbritannia, men ble lagt mer eller mindre død da News of the World-journalist Clive Goodman og privatdetektiv Glenn Mulcaire ble idømt fengselsstraffer for å ha hacket seg inn på kjente briters telefonsvarere.
Trakk seg
Politiet valgte å bare etterforske Goodman og Mulcaire. Andy Coulson, som hevdet han ikke kjente til den ulovlige avlyttingen, valgte likevel å trekke seg som sjefredaktør.
Men nå har en artikkel i avisa New York Times fått saken til å rulle igjen. I et intervju med avisen sier en annen journalist i News of the World at Coulson oppfordret også ham til å hacke seg inn på privatpersoners telefonsvarere.
Britisk politi krevde tirsdag at New York Times må gi fra seg journalistisk materiale som kan brukes som bevis i saken. Det nekter imidlertid den amerikanske avisen å gjøre.
Les også
Siste fra seksjon
-
Tvitret – risikerer dødsstraff
En 23 år gammel saudisk journalist står i fare for å bli henrettet etter at han lørdag sendte ut en Twitter-melding der han fortalte at han tvilte på budskapet til religionsstifteren Muhammed.
13 februar 2012 11:22
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- Grammys salute late icon: 'Whitney, we will always love you'
- Adele dominates Grammys as tributes to Whitney Houston flow
- President Obama will present his 2013 budget plan Monday
- More questions than answers surround sudden death of Whitney Houston
- Teen transplant patient allegedly abducted by father found in Wisconsin hospital
