-
Å hente posten for en annen person i over 5000 dager bør betales, mener svensk mann.FOTO: ILL. SARA JOHANNESSEN/SCANPIX
Krever 800.000 i arv
... for å ha hentet post for avdød kvinne.
Les også:
En mann fra Orsa i Dalarna i Sverige krever erstatning for arbeid han skal ha gjort for en nå avdød kvinne.
Det skriver Dalarnas Tidningar i sin nettavis.
Mannen mener at han siden 1995 har brukt hele 5055 dager til å hjelpe kvinnen med blant annet å hente posten samt vedhogging.
Hva kan du om bolig, skatt og rente? Test deg selv!
800.000 kroner
Mannen har nå henvendt seg til det svenske Allmänna arvsfonden.
- Med bakgrunn i det arbeidet jeg har lagt ned kan en erstatning på 160 kroner pr. dag anses som rimelig, skriver mannen i et brev til Arvsfonden.
Sammenlagt blir det rundt 800.000 svenske kroner.
Ifølge avisen skriver mannen at betalingen ikke bør skje kontant. Han kan også godta å ta over kvinnens gård.
Ledige Stillinger
Siste fra seksjon
-
Streiken i staten trappes opp
Både LO stat og YS stat varsler opptrapping av streiken fra onsdag over pinse. Det blir full stans i all lostjeneste og tomme celler i Arendal fengsel, avdeling Evje.
25 mai 2012 14:16
Mest lest økonomi
Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser
De første 40 årene har Ekofisk-feltet produsert olje for 1791 milliarder kroner. Dette tilsvarer rundt 13 millioner barnehageplasser.
Amerikanske medier: Facebook vurderer å kjøpe opp Opera
Den norske IT-suksessen Opera kan havne i Mark Zuckerbergs hender, ifølge amerikansk teknologinettsteder.
Jobbsøk
Rekrutteringsselskaper
Valutaer, børser og olje
| Valuta | +/- | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,01 | 6,00 |
|
|
-0,00 | 0,84 |
|
|
+0,01 | 7,54 |
|
|
+0,03 | 9,42 |
| Børs | +/- % | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,09% | 392,17 |
|
|
-0,61% | 12 454,83 |
| Olje | +/- | Siste |
|---|---|---|
| Nordsjø | +0,82 | 107,65 |

