Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Mye vil ha mer

Tallknuserne i Lindorff har aldri før sett at de rikeste i landet har gjort så kraftige hopp.

46 prosent av den samlede formuen i Norge eies av de 10 prosentene med høyest inntekt, viser ligningstallene fra 2005. I 2003 og 2004 kontrollerte denne gruppen 42 prosent av formuen.- Lignende økning har vi neppe sett noen gang, sier administrerende direktør Tore Andresen i Lindorff, og får støtte fra analysesjef Henrik Sørsdahl.

10 grupper.

Lindorff har delt alle som leverer selvangivelse i 10 like store grupper, det er 387 472 personer i hver gruppe. Tallene kan leses som en bekreftelse på at Norge er et samfunn med forholdsvis små inntektsforskjeller. 90 prosent av oss har en skattemessig inntekt på under 385 320 kroner. De med inntekt over dette hører til de 10 prosentene med høyest lønn. Gjennomsnittsinntekten for alle som leverer selvangivelse er 225 112 kroner og 4 øre. Gjennomsnittlig formue er på 262 529 kroner.

Ledige Stillinger

Siste fra seksjon

  • Streiken i staten trappes opp

    Både LO stat og YS stat varsler opptrapping av streiken fra onsdag over pinse. Det blir full stans i all lostjeneste og tomme celler i Arendal fengsel, avdeling Evje.

Mest lest økonomi

Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser

De første 40 årene har Ekofisk-feltet produsert olje for 1791 milliarder kroner. Dette tilsvarer rundt 13 millioner barnehageplasser.

Amerikanske medier: Facebook vurderer å kjøpe opp Opera

Den norske IT-suksessen Opera kan havne i Mark Zuckerbergs hender, ifølge amerikansk teknologinettsteder.

Valutakalkulator

Rekrutteringsselskaper

Valutaer, børser og olje

Valuta +/- Siste
 
USD
+0,01 6,00
 
SEK
-0,00 0,84
 
EUR
+0,01 7,54
 
GBP
+0,02 9,41
Børs +/- % Siste
 
Oslo Børs
+0,09% 392,17
 
Dow Jones
-0,61% 12 454,83
Olje +/- Siste
Nordsjø +0,82 107,65

På forsiden akkurat nå

Hovedindeks

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger