-
Utålmodige kjøpere sto i kø utenfor butikkene da iPad ble lansert i ni land i helgen. Her er ivrige berlinere i gang med å teste ut produktet i butikken i den tyske hovedstaden.FOTO: TOBIAS SCHWARZ/SCANPIX
Søker etter iPad på Finn.no
Men nordmenn må fortsatt vente. iPaden bare til salgs i utvalgte land.
AV: gro strømsheim
Les også:
Den siste måneden er det gjort 105.237 søk etter iPad på Finn.no. Interessen er tydeligvis på topp selv om dingsen ikke er lansert i Norge.
- Jeg tror det er en del teknologiinteresserte som synes det er gøy å være tidlig ute med en så hypet dings, sier Ole Ullereng, fungerende administrerende direktør i Finn.no.
Et søk på iPad gir i dag 200 treff. Prisene varierer ettersom hvor stor lagringskapasiteten er, fra rundt 4500 til 7500 kroner.
- Mange av dem som selger har vært på ferie eller studerer i USA, hvor de har kjøpt iPads, sier Ullereng.
Bare de utvalgte får
For foreløpig er det ikke mulig å kjøpe iPad i norske butikker. 3. april ble den lansert i USA og Apple solgte mer enn en million eksemplarer i løpet av den første måneden.
I helgen ble den lansert i ytterligere ni «utvalgte land». Nå er den til salgs i Tyskland, Frankrike, Italia, Sveits, Spania, Storbritannia, Japan, Australia og Kanada.
Flere ivrige kjøpere hadde ventet i kø hele natten for å sikre seg det mest omtalte teknologiproduktet i verden.
Ved Apples største butikk i Sydney var køen rundt 200 meter lang fredag, og i Tokyo skal køen ha snirklet seg 800 meter fra utsalgsstedet.
- Jeg ville ta på den så tidlig som mulig. Jeg følte virkelige spenning i kroppen da jeg omsider kunne holde den i hendene mine, sier 19 år gamle Takechiyo Yamanka til Reuters.
I juli får også kunder i Østerrike, Hongkong, Belgia, Irland, Luxemburg, Mexico, Nederland, New Zealand og Singapore muligheten til å kjøpe produktet, opplyser Apple.
Men det er ikke kjent når den kommer for salg i Norge.
Selger bunader
Apples telefon iPhone holder på populariteten og er det nest mest søkte ordet på Finn.no i mai. Bare sofa er mer populært.
Ellers dominerer våren også på nett. Sykkel, bunad, tilhenger og gressklipper er blant de åtte mest etterspurte tingene i mai.
Finn.no og Aftenposten er i samme konsern.
Ledige Stillinger
Siste fra seksjon
-
Streiken i staten trappes opp
Både LO stat og YS stat varsler opptrapping av streiken fra onsdag over pinse. Det blir full stans i all lostjeneste og tomme celler i Arendal fengsel, avdeling Evje.
25 mai 2012 14:16
Relaterte bilder
Helt unødvendig eller en revolusjon? Meningene er mange og sterke om Apples nye produkt. FOTO: LUKAS BARTH/SCANPIX
Japanske kjøpere har fortstått nytten av en krakk og litt skygge når man venter i kø i timevis. FOTO: KIM KYUNG-HOON/SCANPIX
Mest lest økonomi
Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser
De første 40 årene har Ekofisk-feltet produsert olje for 1791 milliarder kroner. Dette tilsvarer rundt 13 millioner barnehageplasser.
Amerikanske medier: Facebook vurderer å kjøpe opp Opera
Den norske IT-suksessen Opera kan havne i Mark Zuckerbergs hender, ifølge amerikansk teknologinettsteder.
Jobbsøk
Rekrutteringsselskaper
Valutaer, børser og olje
| Valuta | +/- | Siste |
|---|---|---|
|
|
-0,01 | 5,98 |
|
|
-0,00 | 0,84 |
|
|
-0,00 | 7,53 |
|
|
-0,01 | 9,39 |
| Børs | +/- % | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,09% | 392,17 |
|
|
-0,61% | 12 454,83 |
| Olje | +/- | Siste |
|---|---|---|
| Nordsjø | +1,09 | 107,92 |


Kommentarer