Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Den italienske kokken Benito Nava fronter Rema 1000s kampanje, og skjønner lite av kritikken fra den italienske ambassaden.

    FOTO: GEIR OTTO JOHANSEN/SCANPIX

Rema 1000 selger dessert med alkohol

- Vi kjente en underlig lukt av 2-åringen, sier mor.

Rema 1000 har den siste tiden fått stor oppmerksomhet for sin kampanje med italienske middag til under 100 kroner .

Tidligere denne uken gikk den italienske ambassaden ut og anklaget butikkjeden for å lure kundene . Italienerne mener Rema 1000 fremstiller norske varer og oppskrifter som italienske.

Rema 1000 var overrasket over kritikken og mener de hadde en god dialog med ambassaden før lanseringen av kampanjen med oppskriften til kokken Benito.

Alkohol i desserten



Men dessertene ser ut til å være litt for autentiske. Én av dessertene i kampanjen er tiramisu, som selges i porsjonspakninger.

På baksiden av pakningen står det med liten skrift: «Inneholder alkohol. Vi anbefaler ikke at produktet spises av barn og gravide».

Nettstedet Side2 fikk nylig henvendelse fra en mor som hadde kjøpt tiramisu på Rema 1000. Hun reagerer kraftig på at desserten selges som en del av den familierettede middagskampanjen, uten en tydelig advarsel på forsiden.

- Både barn og voksne spiste denne desserten. Etterpå kjente vi en underlig lukt av 2-åringen som hadde spist to beger. Og til vår store skrekk viste det seg å være alkohol i tiramisuen, skriver moren i en epost.

Hun forteller videre at hun kjenner flere foreldre som har gitt desserten til sine barn.

- Alle handlet dette produktet i den tro om at det er trygt å handle varer i kampanjen «Middag for familien for under hundrelappen».

Les også:

Vil endre merkingen



Rema 1000 understreker at de følger alle forskrifter om merking av produkter, men at de likvel vil endre pakningen til dessertene.

- Vi har hatt svært få, men enkelte henvendelser om dette. For en snau uke siden iverksatte vi derfor en prosess mot leverandøren vår i Italia for å merke dette tydeligere på forsiden av pakningen. I tillegg kommer vi til å gjennomføre en tydeligere merking i butikkene. Det vil skje i løpet av en dag eller to, sier markedsdirektør Lars Kristian Lindberg i Rema 1000 til Side2.

Ledige Stillinger

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Italiensk middag til under hundre kroner, er kampanjen til Rema 1000, med en rekke oppskrifter fra kokken Benito Nava. FOTO: SCANPIX

Valutakalkulator

Rekrutteringsselskaper

Valutaer, børser og olje

Valuta +/- Siste
 
USD
-0,02 5,62
 
SEK
-0,00 0,85
 
EUR
-0,01 7,48
 
GBP
-0,02 8,83
Børs +/- % Siste
 
Oslo Børs
-0,15% 425,24
 
Dow Jones
-0,21% 12 938,67
Olje +/- Siste
Nordsjø +1,10 124,00

På forsiden akkurat nå

Hovedindeks

Siste nytt

Tjenester

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenbladet

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger

Ukens bolig

Alle annonser