-
Både Vinmonopolet og matvarebutikker har restriksjoner for salg av alkohol i julen.FOTO: ARKIVJAN PETTER LYNAU
Heng i om du skal
ha polvarer før nyttår
Du har bare fire dager på deg hvis du skal ha polvarer før nyttår.
AV: oda oda aarseth
Les også:
Dersom du skal ha alkohol før nyttår, må du begynne å handle allerede nå. Som dinside.no skriver har Vinmonopolet og matvarebutikkene strenge regler for alkoholsalget i julehøytiden.
Selv om for eksempel nyttårsaften ikke regnes om helligdag, og for mange er vanlig arbeidsdag, så sier alkoholloven at Vinmonopolet ikke skal være åpent på nyttårsaften, skriver nettsiden.
Åpningstidene:
|
Dato |
Vinmonopolet |
Matvarebutikker (øl) |
|
23.des |
Åpent |
Åpent |
|
Julaften |
Stengt |
Åpent |
|
25.des |
Stengt |
Stengt |
|
26.des |
Stengt |
Stengt |
|
27.des |
Stengt |
Stengt |
|
28.des |
Åpent |
Åpent |
|
29.des |
Åpent |
Åpent |
|
30.des |
Åpent |
Åpent |
|
Nyttårsaften |
Stengt |
Åpent |
|
01.jan |
Stengt |
Stengt |
Kilde: Vinmonopolet.no, dinside.no
Andre muligheter
Aftenposten har tidligere skrevet om at mange ikke er klar over at det er fullt mulig å ta med seg kassevis med vin ekstra - uten å smugle fra Systembolaget i Sverige.
Og det svenske Systembolaget har andre åpningstider enn Vinmonopolet.
21.-23. desember har Systembolaget åpent til klokken 19.00. De har stengt på julaften, men på nyttårsaften har de åpent til klokken 14.00. Den 29. og 30. desember har de også åpent til klokken 19.00, skriver dinside.no.
Interessert i stoff om personlig økonomi. Meld deg på vårt nyhetsbrev her.
Ledige Stillinger
Siste fra seksjon
-
Streiken i staten trappes opp
Både LO stat og YS stat varsler opptrapping av streiken fra onsdag over pinse. Det blir full stans i all lostjeneste og tomme celler i Arendal fengsel, avdeling Evje.
25 mai 2012 14:16
Mest lest økonomi
Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser
De første 40 årene har Ekofisk-feltet produsert olje for 1791 milliarder kroner. Dette tilsvarer rundt 13 millioner barnehageplasser.
Amerikanske medier: Facebook vurderer å kjøpe opp Opera
Den norske IT-suksessen Opera kan havne i Mark Zuckerbergs hender, ifølge amerikansk teknologinettsteder.
Jobbsøk
Rekrutteringsselskaper
Valutaer, børser og olje
| Valuta | +/- | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,00 | 5,99 |
|
|
-0,00 | 0,84 |
|
|
+0,00 | 7,53 |
|
|
+0,01 | 9,40 |
| Børs | +/- % | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,09% | 392,17 |
|
|
-0,61% | 12 454,83 |
| Olje | +/- | Siste |
|---|---|---|
| Nordsjø | +0,73 | 107,56 |

