Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Den britiske finansministeren Alistair Darling tror det vil ta mange år før Storbritannia og Nederland får tilbakebetalt pengene fra Island.

    FOTO: ANDREW WINNING/REUTERS

Britene vil være fleksible

Britene er forberedt på å være fleksible for å komme til enighet med Islands tilbakebetaling av gjelden, sier den britiske finansministeren.

Les også:

– Det viktigste for oss har vært å få tilbake våre penger, men når det kommer til betingelser og vilkår, er vi forberedt på å være fleksible, sier den britiske finansministeren Alistair Darling til BBC.

Han tror uansett det vil ta mange år før Storbritannia og Nederland får tilbakebetalt pengene fra Island. Det er heller ikke deres intensjoner å ekskludere Island, men at landet fortsatt kan være en del av Europas hovedstrøm.

I forrige uke tilbød Storbritannia og Nederland en bedre nedbetalingsavtale enn den islendingene stemte ned i folkeavstemningen lørdag. Forhandlingene fortsetter.

– Vi har forsøkt å være rimelige, sier Darling.

Nederlands finansminister Jan Lees de Jager sa lørdag at han var skuffet over at ikke nedbetalingsavtalen var trådt i kraft ennå. Imidlertid mente han at folkeavstemningen på Island bare er en intern sak, skriver nyhetsbyrået Reuters.

Ledige Stillinger

Siste fra seksjon

Mest lest økonomi

Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser

De første 40 årene har Ekofisk-feltet produsert olje for 1791 milliarder kroner. Dette tilsvarer rundt 13 millioner barnehageplasser.

Amerikanske medier: Facebook vurderer å kjøpe opp Opera

Den norske IT-suksessen Opera kan havne i Mark Zuckerbergs hender, ifølge amerikansk teknologinettsteder.

Valutakalkulator

Rekrutteringsselskaper

Valutaer, børser og olje

Valuta +/- Siste
 
USD
+0,00 5,99
 
SEK
-0,00 0,84
 
EUR
+0,00 7,53
 
GBP
+0,00 9,40
Børs +/- % Siste
 
Oslo Børs
+0,09% 392,17
 
Dow Jones
-0,61% 12 454,83
Olje +/- Siste
Nordsjø +0,75 107,58

På forsiden akkurat nå

Hovedindeks

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger