INGEN

Hotelltest Milano

Galleria Vittorio Emanuele II, vegg i vegg med Piazza del Duomo, er et storslagent handle- og kafé-område under en imponerende kuppel. (Foto: TORE SÆTHER)

Galleria Vittorio Emanuele II, vegg i vegg med Piazza del Duomo, er et storslagent handle- og kafé-område under en imponerende kuppel. ( Foto: TORE SÆTHER )

Milano er Italias nest største og nest viktigste by. Dessuten den absolutt viktigste når det gjelder design, fotball og opera.

/ADRESSEAVISEN
TORE SÆTHER Milano

F�rst publisert: 09.09.06

Oppdatert: 24.10.07 kl. 12:38

HOTELLENE: STARHOTELS ROSA
HOTEL BERNA
UNA HOTEL TOCQ
HOTEL ENTERPRISE
HOTEL ASCOT, BEST WESTERN
FOUR POINTS BY SHERATON

Den som forsøker å bestride den norditalienske byens nummer 1-posisjon som mote-, design- og shoppingby, må være stormester i argumentasjonskunst. Folk i Torino vil nok protestere på fotballposisjonen; skjønt kanskje ikke så kraftig nå - etter Juventus-skandalen. Milano fikk AC Milan straffet, men har et Inter med "mani pulite" (rene hender). Og for operaens del, så er det vel neppe noen som vil prøve å prate La Scala ned fra topp-plassen.

Dyre hoteller.

I tetgruppen er millionbyen også når det gjelder hotellpriser, dessverre. I en undersøkelse gjort av et engelsk byrå, ble Milano plassert på sjetteplass blant verdens dyreste hotellbyer. (Foran seg hadde milaneserne Moskva, Roma, Bangalore, Paris og New York.)Vi gjorde våre bestillinger på Internett gjennom www.venere.com, hele fem måneder før oppholdet; i utgangspunktet dobbeltrom for enmannsbruk og for én natt. Med så tidlig bestilling og via nettet fikk vi kraftige rabatter på veiledende priser. Venere.com har en veldig grei søkeprosedyre og en sympatisk praksis med at kredittkort bare blir "lagt igjen" som sikkerhet og ikke belastet før utsjekking. Eventuelle avbestillinger uten gebyr kan gjøres helt inntil én dag før bestilt innsjekk. Også det en brukervennlig ordning.

Sentral beliggenhet.

Utvelgelsene foretok vi etter å ha rådført oss både med kjennere av byen, ved hjelp av egen gjennomgang i hotell-jungelen på diverse hotell-steder på nettet, og nettsøk etter uttalelser fra tidligere gjester (tripadvisor, hotels.com og venere.com).Vi søkte hotell med sentral beliggenhet. En ambisjon var også å ikke betale mer enn ca. 100 euro (800 kroner), en svært god pris for et godt husvære i dyre Milano. Vi landet på fem litt i overkant av målsetningen samt ett hotell priset godt under. Innvirkning på prisnivået hadde det nok også at vi testet hotellene i den milanesiske sommer-feriemåneden, august.Vi bodde én natt på hvert av de seks hotellene. Terningen gjenspeiler det samlede inntrykket basert både på rommene, tilbudene på hotellet, betjeningens service og beliggenheten.Bare ett av hotellene, Enterprise, er verdt en sekser på terningen vår. Bare ett, Hotel Ascot, ville vi ha unngått ved et senere besøk i byen.
Del på Facebook Skriv utTips en vennAbonner

Relevante reisem�l:

ALLE REISEMÅL

 Foto: / Martin Valigursky/Fotolia/Scanpix

Disse reiseselskapene fikk flest klager i fjor

Ha dette i bakhodet når du bestiller sommerferien.Les saken

 
 
 Foto: Uglum Morten

Sol og strand lokker ikke mest

Nordmenn flest drømmer seg ikke til solen når kulden herjer her hjemme.Les saken

 Foto: James Morgan

Nye sprekker funnet på A380

Nå skal samtlige av superjumboene undersøkes. Les saken

 
  • Velg reisemål

    Barcelona London Paris Roma Italia Spania USA Thailand Norge

    Se alle reisemål
  • Mer nyttig
    400 gratis guider UDs landsider Eventguide
    Valutakalkulator Flyforsinkelser Tidssoner
    Helse og vaksine Pass og visum Bagasje
  • Generell
    Gardermoen

    ... og andre norske flyplasser

     
  • Nyhetsbrev

    Vårt ukentlige nyhetsbrev gir deg inspirerende artikler og nyttige reisetips. Les mer her

     
  •  
  • Reisetorget

  • Valutakalkulator




    Klikk her for flere valutakurser og tjenester.
               

    Sponset av:

  •  
  • Byguider
    Klikk for byguider
    400 guider til reisen

    Vi gir deg nyttige byguider i PDF-format - helt gratis.Last ned her.

  • Tjenester

  • Tema
    Se så store forskjeller i håndbagasjereglene!

    SAS godtar 8 kilo, mens British Airways godtar 46.

  • Tema
    Det beste av New York

    Been there, done that? Da er det på tide å gjøre som de lokale.

  • Tema
    Går det an å åpne flydøren i luften?

    Og hvorfor finnes det askebegre i flyene? Alt har sin forklaring.

  • Tema
    Slik velger du flysete

    Setene ved nødutgangen er ikke nødvendigvis de beste.

  • Storby
    Norges vakreste fyr

    Her opplever du rå naturkraft på første rad.

  • Generell
    Ferien for de aller tøffeste

    Dette er den farligste stien i verden.

  • Generell
    Dette er Europas
    beste luksushotell

    Populært chartermål til topps.

  • Generell
    Thailands vakreste øyer

    La deg friste.

  • Storby
    - Velg byråer som
    prioriterer service

    Skyr kontakt med kundene - lange ventetider for å få svar.

 
Annonse
 
 
Annonse