Hvis du mister bagasjen
Dersom bagasjen din er borte eller forsinket opplyser British Airways at selskapet har følgende rutiner:
Ta kontakt med British Airways på flyplassen umiddelbart.British Airways vil registrere bagasjen din, og du vil få praktisk assistanse og informasjon.Etter at bagasjen er registrert får du et nummer som din referanse.Nummeret kan brukes til å spore bagasjen på Internett, på den måten har du alltid oversikt over hvor din bag befinner seg.Har bagen din blitt skadet eller ødelagt under transport vil selskapet erstatte den så raskt som mulig etter at dette har blitt rapportert inn.Når bagasjen er kommet til rette vil selskapet levere den til deg så raskt dette lar seg gjøre.Kilde: British Airways.
Sjekk hvilke flyselskaper som roter bort mest bagasje.
Oppdatert: 10.08.07 kl. 14:54
I går skrev Aftenposten.no om Benedicte Raae som fikk bagasjen ødelagt av mugg etter en flyreise med British Airways (BA).
De siste månedene har vi omtalt flere andre BA-reisende som har ventet i ukesvis på forsinket bagasje.
Ferske tall fra Association of European Airlines (AEA) bekrefter at BA roter bort mest bagasje blant de store flyselskapene i Europa.
Se oversikten over flyselskapene nedenfor.
Les også: Bagasjerot til 50 mill.
300.000 kofferter borte
I andre kvartal i år var 28 av 1000 kofferter forsinket hos det britiske flyselskapet. Det betyr at over 300.000 kolli ikke kom frem i tide.
BA troner suverent på toppen av listen over europeiske bagasjeverstinger. En like suveren andreplass inntas av TAP Portugal. Portugiserne mister 23,5 kofferter pr. 1000 passasjerer.
British Airways' avganger fra Oslo til London utgjør en viktig rute for nordmenn som skal ut i verden på reise. TAP Portugal flyr fra Gardermoen til Lisboa, med forbindelser til blant annet Sør-Amerika og Afrika.
Les også: Bagasjejakt i hele Europa.
Horroruke på Heathrow
Også i 2006 var BA og TAP de to europeiske selskapene med mest forsinket bagasje. For britenes del er tallene i 2. kvartal i år forverret sammenlignet med fjoråret. Rapporten fra AEA forteller om gjentatte problemer med bagasjesystemet på Heathrow-flyplassen i London, BAs base.
Den siste uken i juni ble selveste horroruken for British Airways:
I St. Hanshelgen var det feil på bagasjesystemet på Heathrow. Fire dager senere ble flyplassen stengt på grunn av terroralarm. Dagen etter sviktet igjen bagasjesystemet.
Påfølgende dag førte dårlig vær til forsinkede avganger og mange bortkomne kofferter. Som om ikke dette var nok, den siste dagen i juni kom terroristangrepet på flyplassen i Glasgow, med store konsekvenser for luftfarten i hele Storbritannia.
Les også: Dette er versting-flyplassene.
Selges på auksjon
Rundt 25.000 kofferter skal ha vært på avveie den siste måneden. British Airways flyr nå jumbojeter over til USA for å levere bagasje til sinte passasjerer, melder Hangar.no.
Etter omkring tre måneder blir uavhentet bagasje sendt til auksjonsfirmaet R F Greasbys i London, skriver Daily Telegraph. Ukentlig selges opptil 300 kofferter til høystbydende. Eieren av bagasjen ser ingenting til pengene som kommer inn fra salget.
- Det er ingen tvil om at Heathrow er en viktig del av problemet. Ledelsen i BA bør stilles til ansvar for at den har presset for mye ut av flyplassen og de overfylte terminalene der, sier Simon Evans, leder for de flyreisendes interesseorganisasjon AUC, ifølge Daily Telegraph.
Les også: Her kan du klage.
Må sette av mer tid
Flyselskaper og passasjerer venter nå på at terminal 5 på Heathrow skal åpne 27. mars neste år. Inntil videre må mange reisende sette av mer tid til flybytte på Londons største lufthavn. Seks av ti hendelser med forsinket bagasje skjer i forbindelse med overgang fra ett fly til et annet, ifølge AEA.
- Om man skal bytte terminal fra terminal 1 til 4, eller vice versa, stemmer det at minimum forbindelsestid har endret seg fra 75 til 90 minutter. Om du derimot ikke skal bytte terminal, det vil si om du lander på terminal 4 og skal reise videre fra terminal 4, er det fortsatt minimumsgrensen på 75 minutter som gjelder, forklarer Kristin Brodtkorp Traavik, BAs talsperson i Norge, til Aftenposten.no.
Les også: Pass på tiden.
Har du opplevd alvorlig trøbbel på reise? Send oss tips på e-post.
| Forsinket bagasje 2. kvartal 2007 | |
| Ranking | Flyselskap | Kolli forsinket pr. 1000 passasjerer |
| 1 | British Airways | 28,0 |
| 2 | TAP Portugal | 23,5 |
| 3 | KLM | 17,8 |
| 4 | Alitalia | 17,7 |
| 5 | Air France | 16,3 |
| 6 | Lufthansa | 16,0 |
| 6 | SAS | 16,0 |
| 8 | Spanair | 15,6 |
| 9 | Finnair | 15,1 |
| 10 | LOT Polish Airlines | 14,0 |
| 11 | Iberia | 12,5 |
| 12 | Austrian | 11,5 |
| 13 | Swiss | 10,3 |
| 14 | Air One | 10,1 |
| 15 | CSA Czech Airlines | 9,9 |
| 16 | Brussels Airlines | 9,0 |
| 17 | Turkish Airlines | 3,5 |
Oversikten omfatter kun flyselskaper med mer enn én million passasjerer i 2. kvartal, som er medlem av Association of European Airlines og som frivillig har gitt fra seg tall for forsinket bagasje. Selskaper som Norwegian og Ryanair er ikke med i denne organisasjonen.