Les også
22.11 2006Best luksus til sjøs
15.02 2006Nå kan alle dra på cruiseferie
09.08 2007Casual cruise
Mest lest

Her er søsterskipene Color Fantasy og Color Magic som skal trafikkere strekningen Oslo-Kiel. ( Foto: Fjellanger Wider Foto AS )
22.11 2006Best luksus til sjøs
15.02 2006Nå kan alle dra på cruiseferie
09.08 2007Casual cruise
Kronprins Harald er ferdig med Oslo-seilingene. Nå kommer Color Magic.
F�rst publisert: 30.08.07
Oppdatert: 30.08.07 kl. 15:10
Etter å ha seilet mellom Oslo og Kiel siden 1961, går den siste turen for Kronprins Harald i dag. Fra og med 17. september vil Color Lines nye skip Color Magic, seile ruten istedet.
Test deg selv: Hva slags turist er du?
For Krompens mange lojale passasjerer og buffetglade mennesker er dette en historisk dag. Det første Kronprins Harald-skipet hadde køyeplasser og plass til 577 passasjerer og 150 biler.
Les også: Fergene ut av Norge
Dagens Kronprins Harald har trafikkert strekningen Oslo-Kiel siden 1987. Skipet har 464 lugarer og kapasitet for 1440 passasjerer. Den gang ble skipet i mediabildet kalt et flytende luksushotell. Skipet er nå solgt til Irish Ferries og skal fra oktober 2007 seile mellom Irland og Frankrike.
Les også: Luksus til 140.000
Color Magic er den nye stoltheten til Color Line og søsterskipet til Color Fantasy. Skipet døpes i Kiel 15. september, og vil blant annet utvide kapasiteten på luksuslugarer og spa-avdelingen, i forhold til Fantasy.
- Vi prøver til en hver tid å tilpasse oss trender i reisemarkedet. Vi ser at folk tar flere korte avbrekk enn før, og det er høyere og høyere etterspørsel etter litt luksus. Vi vil ha det bra. Spasenteret på Fantasy er fantastisk populært, og vi har derfor utvidet med flere behandlingsrom på Magic. Det vil også komme flere suiter på Magic, sier informasjonsansvarlig for produkter og PR i Color Line, Helene Berg Allum.
I tillegg til flere suiter og større spa-avdeling, er kapasiteten i showlounge også økt. Det samme gjelder konferanseavdelingen og observation lounge på toppen av skipet, som har blitt enda større.
- Det er populært å se på utseilingene fra Kiel og Oslo på toppen av skipet fra Observation Lounge, sier Allum.

Den nye ordningen gir bedre klagemuligheter for togpassasjerer. Les saken

Syr du sammen din egen alpereise, kan du velge høydepunkter fra øverste hylle.Les saken
Barcelona London Paris Roma Italia Spania USA Thailand Norge
Se alle reisemål
| 400 gratis guider UDs landsider Eventguide Valutakalkulator Flyforsinkelser Tidssoner Helse og vaksine Pass og visum Bagasje |

... og andre norske flyplasser
Vi gir deg nyttige byguider i PDF-format - helt gratis.Last ned her.

SAS godtar 8 kilo, mens British Airways godtar 46.

Been there, done that? Da er det på tide å gjøre som de lokale.

Og hvorfor finnes det askebegre i flyene? Alt har sin forklaring.

Setene ved nødutgangen er ikke nødvendigvis de beste.

Her opplever du rå naturkraft på første rad.

Dette er den farligste stien i verden.

Populært chartermål til topps.

La deg friste.

Skyr kontakt med kundene - lange ventetider for å få svar.
Sol og strand Severdigheter Storby Mat og drikke Vinter og snø Sport og aktiv Natur Kultur Eksotisk Inspirasjon Shopping Reise med barn
Norge Spania Frankrike Storbritannia Italia Hellas Danmark Sverige USA Tyskland Thailand
London Roma Paris Barcelona Praha Berlin København Stockholm New York Amsterdam Madrid