NYHETER
Tapasbarene i Barcelona rykker nærmere når Norwegian neste år flyr daglig fra Oslo til den katalanske hovedstaden. (Foto: KATRINE NORDLI)

Tapasbarene i Barcelona rykker nærmere når Norwegian neste år flyr daglig fra Oslo til den katalanske hovedstaden. ( Foto: KATRINE NORDLI ) 

Norwegian satser massivt på Spania

Lover lavere priser i høysesongen.

FREDRIK LARSEN

F�rst publisert: 15.10.09

Oppdatert: 15.10.09 kl. 13:31

Norwegian satser tungt på viktige ruter til Spania til sommeren. Det kommer en betydelig økning i antall avganger fra Oslo-området.

Fra og med våren 2010 blir det daglige flyvninger fra Gardermoen til de norske favorittene Alicante, Barcelona og Malaga. Fire ganger i uken skal det flys til Palma på Mallorca. I tillegg vil Norwegian ha to ukentlige avganger fra Rygge til henholdsvis Alicante og Malaga.

De 10 beste på Costa Blanca

Tetter SAS-hull

- Neste år har vi en vesentlig produksjonsøkning til Palma og Malaga fra Oslo. I tillegg over dobler vi produksjonen på Barcelona, og vi nesten dobler på Alicante, sier kommersiell direktør Daniel Skjeldam til Aftenposten.no.

I stedet for å lansere en rekke nye ruter, har Norwegian i stedet valgt å øke frekvensen på eksisterende, populære forbindelser til Middelhavsområdet. Selskapet vil blant annet fylle hullet etter at SAS la ned sine ruter til Malaga og Palma de Mallorca.

- Vi ser at SAS har trukket seg ut av både Palma og Malaga. Dessuten har Barcelona veldig høy etterspørsel hos oss, sier Skjeldam.

Spansk svindel rammer norske kredittkort

Betyr lavere priser

I skoleferiene har Norwegian hatt tildels svært høye priser på direkterutene til Middelhavsområdet, i enkelte tilfeller 6000 kroner for en tur/retur-billett. Med flere avganger går Skjeldam et stykke på vei i å love lavere priser neste år.

- Vi har hatt litt lav kapasitet i de beste periodene, sier han.

Likevel ligger billettprisene til for eksempel Barcelona og Malaga allerede på rundt 1500 kroner én vei i juli 2010. Utenfor skoleferiene er det imidlertid mulig å gjøre kupp.

SAS er ikke redd for at Norwegian nå skal ta over hele Spania-trafikken som følge av den massive opptrappingen hos rivalen.

- Vi er fullt oppmerksom på den konkurransen det medfører, men Spania og Middelhavsdestinasjonene er fortsatt viktige for SAS, sier informasjonssjef Knut Morten Johansen.

Oslo-New York: 1500 kroner tur/retur

Tar opp igjen Malta

Nytt fra Norwegian i dag er også at selskapet gjenopptar ruten fra Oslo til Malta neste år, med to avganger i uken. Billettprisene starter på 499 kroner én vei.

- Da vi kuttet denne ruten i 2008 var drivstoffprisene på et helt annet nivå enn nå. Vi har veldig tro på at dette skal bli en lønnsom rute i 2010, sier Daniel Skjeldam.

Dette er de verste flypassasjerene

Del på Facebook Skriv utTips en vennAbonner

 Foto: Anette Karlsen

Verdens mest romantiske reisemål

Drøm deg bort før Valentinsdagen.Les saken

 
 
 Foto: Olsen Olav

Ny felles klagenemnd for fly og tog

Den nye ordningen gir bedre klagemuligheter for togpassasjerer. Les saken

 Foto: Foto: RICHARD SAGEN / RICHARD SAGEN

Det beste av Alpene på egenhånd

Syr du sammen din egen alpereise, kan du velge høydepunkter fra øverste hylle.Les saken

 
  • Velg reisemål

    Barcelona London Paris Roma Italia Spania USA Thailand Norge

    Se alle reisemål
  • Mer nyttig
    400 gratis guider UDs landsider Eventguide
    Valutakalkulator Flyforsinkelser Tidssoner
    Helse og vaksine Pass og visum Bagasje
  • Generell
    Gardermoen

    ... og andre norske flyplasser

     
  • Nyhetsbrev

    Vårt ukentlige nyhetsbrev gir deg inspirerende artikler og nyttige reisetips. Les mer her

     
  •  
  • Reisetorget

  • Valutakalkulator




    Klikk her for flere valutakurser og tjenester.
               

    Sponset av:

  •  
  • Byguider
    Klikk for byguider
    400 guider til reisen

    Vi gir deg nyttige byguider i PDF-format - helt gratis.Last ned her.

  • Tjenester

  • Tema
    Se så store forskjeller i håndbagasjereglene!

    SAS godtar 8 kilo, mens British Airways godtar 46.

  • Tema
    Det beste av New York

    Been there, done that? Da er det på tide å gjøre som de lokale.

  • Tema
    Går det an å åpne flydøren i luften?

    Og hvorfor finnes det askebegre i flyene? Alt har sin forklaring.

  • Tema
    Slik velger du flysete

    Setene ved nødutgangen er ikke nødvendigvis de beste.

  • Storby
    Norges vakreste fyr

    Her opplever du rå naturkraft på første rad.

  • Generell
    Ferien for de aller tøffeste

    Dette er den farligste stien i verden.

  • Generell
    Dette er Europas
    beste luksushotell

    Populært chartermål til topps.

  • Generell
    Thailands vakreste øyer

    La deg friste.

  • Storby
    - Velg byråer som
    prioriterer service

    Skyr kontakt med kundene - lange ventetider for å få svar.

 
Annonse
 
 
Annonse