Les også
27.01 2010Voldsom Ryanair-vekst i Norge
27.01 2010Oslo får ny flyrute
24.11 2009Ryanair storsatser på Norge
Mest lest

I november var Ryanairs toppsjef Michael O'Leary i Norge for å fortelle at selskapet etablerer base på Rygge. Nå kommer enda flere ruter fra Østfold-flyplassen. ( Foto: SCANPIX )
27.01 2010Voldsom Ryanair-vekst i Norge
27.01 2010Oslo får ny flyrute
24.11 2009Ryanair storsatser på Norge
Offentliggjør sin 27. rute fra Rygge.
F�rst publisert: 09.02.10
Oppdatert: 09.02.10 kl. 10:50
Ryanair øker flytilbudet fra Norge til Litauen. 5. mai starter det irske selskapet en rute fra Moss Lufthavn Rygge til Kaunas, Litauens nest største by.
Dermed øker konkurransen på flyvninger til det baltiske landet. Norwegian har allerede en sommerrute fra Rygge til Palanga/Klaipeda på østersjøkysten i Litauen.
Fra Gardermoen flyr Norwegian dessuten til hovedstaden Vilnius, og nylig ble det kjent at også Air Baltic skal gjenoppta den samme ruten.
Kun reisende slipper inn i avgangshallen
Fra mars får Ryanair tre fly fast stasjonert på Rygge. Denne satsingen innebærer i seg selv 16 nye ruter fra Østfold-flyplassen.
- Flere fly betyr ikke bare ruter til flere nye steder, det betyr også at vi kan øke frekvensen der det er mest etterspørsel – for eksempel på rutene til Spania, sa Erik Elmsäter, flyselskapets markedsansvarlige for Norden, til Aftenposten for to uker siden.
I tillegg er det altså plass til mindre destinasjoner. Kaunas i Litauen blir den 27. ruten Ryanair offentliggjør med utgangspunkt i Rygge.
Befolkningen i Kaunas teller ca. 360.000. I sentrum finner du en to kilometer lang gågate, Frihetsavenyen. Gamlebyen ble for det meste bygget mellom det 14. og det 17. århundret, og på torget der finner du en rekke restauranter og kafeer.

Terminal 1 og 2 er evakuert. En mann skal nå være arrestert.Les saken

Syr du sammen din egen alpereise, kan du velge høydepunkter fra øverste hylle.Les saken
Barcelona London Paris Roma Italia Spania USA Thailand Norge
Se alle reisemål
| 400 gratis guider UDs landsider Eventguide Valutakalkulator Flyforsinkelser Tidssoner Helse og vaksine Pass og visum Bagasje |

... og andre norske flyplasser
Vi gir deg nyttige byguider i PDF-format - helt gratis.Last ned her.

SAS godtar 8 kilo, mens British Airways godtar 46.

Been there, done that? Da er det på tide å gjøre som de lokale.

Og hvorfor finnes det askebegre i flyene? Alt har sin forklaring.

Setene ved nødutgangen er ikke nødvendigvis de beste.

Her opplever du rå naturkraft på første rad.

Dette er den farligste stien i verden.

Populært chartermål til topps.

La deg friste.

Skyr kontakt med kundene - lange ventetider for å få svar.
Sol og strand Severdigheter Storby Mat og drikke Vinter og snø Sport og aktiv Natur Kultur Eksotisk Inspirasjon Shopping Reise med barn
Norge Spania Frankrike Storbritannia Italia Hellas Danmark Sverige USA Tyskland Thailand
London Roma Paris Barcelona Praha Berlin København Stockholm New York Amsterdam Madrid