Verden Etter 26 lange sekunder svarte viseordføreren på kritikken om lønnsøkning. Det gikk ikke så bra.
Verden De er blitt kalt brune, rasistiske og ekstreme. Nå har partiet endret seg radikalt, mener forsker.
Verden Partiet mener kvinner og menn skal ha separate tider i offentlige bad. Nå kan det ha avgjort valget.
Verden Regjeringssamtaler i gangBlå side leder med ett mandat. Valgets soleklare vinner kan neppe bli statsminister.
Kommentar Sverige er i krise. Kanskje best å prøve Socialdemokraterna en gang til?Therese SollienKommentator i Aftenposten
Verden Resultatet neppe klart i natt: Blå side har tatt en knapp ledelse i det svenske valget. - Nå er vi et ordentlig stort parti.
EskilstunaVerden Gjengvolden kan avgjøre valget– Guttenes drøm er å bli gangster. Jentenes drøm er å bli sammen med en gangster.
Kommentar Sverigedemokraterna vil ha et annet Sverige enn Moderaterna vil. For eksempel at mamma skal være hjemme med barna.Therese SollienKommentator i Aftenposten
Verden Er det fare for at «svenske tilstander» skal smitte til Norge? Kripos har gjort funn som gjør dem bekymret.
Kronikk Det svenske valget har vært det hardeste og skitneste jeg noensinne har opplevdÅsa Linderborg
StockholmVerden Svenskene er blitt beskyldt for berøringsangst. Nå bruker toppolitikere begreper som tidligere var uhørt.
Verden Sverigedemokraterna kan bli nest største parti. – Ekstremt jevnt.Hva er saken? 11. september er det valg i Sverige. Det går mot et jevnt valg mellom de to blokkene i svensk politikk. Hvorfor er det viktig? Hvis det blir borgerlig seier, vil et stort og mektig Sverigedemokraterna ha noe tilbake for å støtte Moderaterna.
Kommentar Moderaterna gikk mot seier. I stedet kan det bli ydmykelse.Therese SollienKommentator i Aftenposten
Kommentar I Sverige har de ikke hatt strømstøtte siden mars. Ikke rart det blir valgkamp av sånt.Therese SollienKommentator i Aftenposten
Nyhetsanalyse Han ble politisk spedalsk for sin kampsak. Nå får han skryt for det samme.Ingeborg MoeJournalist