Yrsa og Adiam ble stående uten jobb. I stedet for å søke dagpenger hos Nav startet de en ny bedrift
Kriser får folk til å tenke nytt og annerledes. – Pandemien kan resultere i en gründerboom, tror Anders Mjåset i gründerkollektivet Mesh.
Da koronaen traff Norge, ble Yrsa Ulriksdottir (25) og Adiam Mengis (38) stående uten jobb. De funderte på hva de selv kom til å trenge under en potensiell karantene, og på hvordan de kunne løse det stadig voksende behovet for å tjene penger. Resultatet ble tjenesten Svop.
Koronatiltakene har resultert i skyhøy arbeidsledighet verden over. I Norge er mer enn 400.000 mennesker registrert som ledige, delvis ledige eller arbeidssøkere hos Nav.
Flere arbeidslivseksperter har begynt å se på hvordan pandemien vil påvirke arbeidslivet og gründervirksomheten på sikt.
Les hele saken med abonnement