Går videre med planer om ny milliard-bygning på Tullinløkka

Kulturminister Anette Trettebergstuen gir Statsbygg i oppdrag å utrede videre en moderne teaterbygning på Tullinløkka i Oslo.

Slik ser arkitektene i Rodeo for seg inngangspartiet til et nytt teater på Tullinløkka i et av utkastene i mulighetsstudien. Det gamle Nasjonalgalleriet til høyre.

Regjeringen har to store kulturbygg den må finne en løsning for: Nationaltheatret på Johanne Dybwads plass og det gamle Nasjonalgalleriet på Tullinløkka.

Kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) har tidligere lansert ideen om å bygge et moderne teaterbygg i tilknytning til det gamle Nasjonalgalleriet. Nå går hun videre med den ideen og gir Statsbygg i oppdrag å utrede saken videre. Statsbygg skal også utrede hva det koster å bare rehabilitere den gamle teaterbygningen, en slags minimumsløsning.

Les hele saken med abonnement