Skriver om smal, norsk virkelighet - får internasjonal begeistring
Utenlandske anmeldere lovpriser den nye romanen til Lars Mytting. Forfatteren tror suksessen kommer av at Norge på 1800-tallet fremstår som «science fiction» for utlendinger.
Lars Mytting har skrevet slektskrøniken «Søsterklokkene» med utgangspunkt i Ringebu stavkirke og klokkene. Foto: Maud Lervik
- Martin Hall LarsenJournalist
- Øyvind NordliJournalist
– Jeg blir glad og begeistret over at anmelderne har verdsatt nerven i romanen. Deborah Dawkin har gjort en formidabel jobb med oversettelsen til engelsk, sier Lars Mytting til Aftenposten.
I 2018 kom Søsterklokkene, den første romanen til Lars Mytting i en planlagt trilogi. Boken har fått svært gode kritikker i norske medier. I Storbritannia er The Guardian foreløpig siste avis som har kastet seg over Myttings roman.
Les hele saken med abonnement