Telemann: musikkeventyr uten drama

Med både Minken og dukkefiguren Amadeus fraværende, ble premieren på det nye musikkeventyret om komponisten Telemann noe amputert.

Bragernes barokk består av Daniel Sæther (kontratenor), Caroline Eidsten Dahl (blokkfløyter), Anne Stine Dahl (barokkcello) og Anders Eidsten Dahl (orgel).
  • Maren Ørstavik

Husker du Eventyret om Mozart? Minken Fosheims nittitallsserie om livene til musikkhistoriens største komponister har vært en del av barndommen til mange unge voksne i dag. På oppdrag fra Oslo Internasjonale Kirkemusikkfestival har Minken børstet støvet av serien, og denne gangen er det barokkomponisten og supertalentet Georg Philip Telemanns historie som fortelles.

Det er et prosjekt med potensial – her er svært variert musikk, en spennende historie og mulighetene for engasjement på tvers av generasjoner.

Les hele saken med abonnement