Årets norske album: Emilie Nicolas tilbake på topp
For fire år siden ble Emilie Nicolas’ debutalbum kåret til det beste her i Aftenposten. Med oppfølgeren «Tranquille Emile» gjentar hun suksessen.
Tusenvis av låter, EP-er og plater slippes hvert eneste år. Dette er de beste norske albumene i 2018, ifølge våre anmeldere.
Fire år etter gjennombruddet med elektropopen på Like I’m A Warrior følger Nicolas endelig opp. Det franske tittelordet betyr «stille» eller «rolig» og markerer både musikalsk retning og valgt tempo i eget liv. De mest energiske rytmene er færre. Albumet fylles i stedet av mer «nedpå» musikk som i et spenningsfylt elektronisk lydbilde beveger seg fra det rent fengende til mer alternativ pop og R&B. Totalen er nok en gang knallsterk.
Les hele saken med abonnement