Finaleklare – men nå blir det vanskelig
Subwoolfer showet seg til Eurovision-finalen. Der kan de ende med verst tenkelige startnummer.
Dette er en kommentar. Kommentarene skrives av Aftenpostens kommentatorer eller fast tilknyttede spaltister. Kommentarene gir uttrykk for skribentens analyser og meninger. Hvis du ønsker å svare på kommentaren, kan du lese hvordan her.
Synet av de gule herrene i Subwoolfer på pressekonferansen natt til onsdag sa egentlig alt. Duoen skulle trekke posisjon i lørdagens finalefelt, men mistet lappen på gulvet. Da de plukket den opp og så «1st half», ristet begge betuttet på hodet.
De prøvde å legge lappen tilbake for å få ny. Uten hell, så klart. Men artister ønsker ikke å synge i første del av en over tre timer lang finalesending i Eurovision. I alle fall ikke i den posisjonen som mange nå spekulerer i at Subwoolfer får på lørdag: Nummer én.
Les hele saken med abonnement