En elite lærer seg å like Trump | Øystein K. Langberg

  • Øystein Kløvstad Langberg
Kongressenteret i Davos ble satt på hodet da Donald Trump ankom torsdag. Ellers så blaserte forumdeltagere oppførte seg med ett som tenåringer på Justin Bieber-konsert.

DAVOS (Aftenposten): I fjor var skepsisen til Donald Trump stor overalt i Davos. Nå har endel funnet ting ved presidenten som de liker.

Dette er en kommentar. Kommentarene skrives av Aftenpostens kommentatorer eller fast tilknyttede spaltister. Kommentarene gir uttrykk for skribentens analyser og meninger. Hvis du ønsker å svare på kommentaren, kan du lese hvordan her.

Jeg var ikke den eneste som stusset over nyheten om at Donald Trump skulle delta på World Economic Forum.

I fjor ble han omtalt som «Han-Hvis-Navn-Må-Være-Unevnt» på middager i Davos. Folk fryktet proteksjonisme, handelskrig eller rett og slett vanlig krig. Siden da har ikke Trump akkurat fremstått som en forkjemper for World Economic Forums grunnleggende verdier. Årets tema, «Å skape en felles fremtid i en oppsplittet verden», oser av bekymring over Trump.

Les hele saken med abonnement