En partileder full av pepp

Hvis Guri Melby ikke får Venstre over sperregrensen, klarer ingen det.

Leder Guri Melby smilte bredt etter EU-avstemmingen under Venstres landsmøte på Gardermoen søndag.
Dette er en kommentar. Kommentarene skrives av Aftenpostens kommentatorer eller fast tilknyttede spaltister. Kommentarene gir uttrykk for skribentens analyser og meninger. Hvis du ønsker å svare på kommentaren, kan du lese hvordan her.

Det er ingen liten oppgave hun har fått, Guri Melby. Hun skal lede Venstre frem mot stortingsvalget – ideelt sett over sperregrensen. Venstre har ligget under på meningsmålingene i et helt år.

Hun er klar over at det blir krevende. Som hun selv sa i talen til landsmøtet: «Jeg vet hvor mye denne jobben har krevd av Trine. Og det er en av grunnene til at jeg brukte litt tid før jeg bestemte meg for om jeg ville ha denne jobben. Å være partileder er altoppslukende.»

Les hele saken med abonnement