Donald Trump kan ikke sparke Robert Mueller. I stedet prøver han å avspore etterforskningen. | Frank Rossavik
Russland-etterforskningen kan nærme seg slutten. Presidenten og hans menn ser ut til å planlegge en krisehåndtering verre enn selve krisen.
- Frank RossavikKommentator
Den Trump-vennlige propagandamaskinen durer på høyt turtall. De ivrigste snakker om en skandale «mye verre enn Watergate», nærmere bestemt en sammensvergelse mot presidenten i FBI.
Det er innfløkte greier, men her er et forsøk på kortversjon: Leder av etterretningskomiteen i Representantenes hus, Devin Nunes, anklager i et notat visejustisminister Rod Rosenstein for – uten holdbart grunnlag – å ha godkjent FBIs overvåking av Carter Page, rådgiver for Donald Trump under presidentvalgkampen i 2016.
Les hele saken med abonnement