Tesla slått av Hyundai – i kappløp om rekkevidde
I et kappløp om å tilbakelegge nesten 1000 kilometer raskest, ble en Tesla Model X slått av den nye Hyundai Kona Electric. Hyundaien koster under en tredjedel, og manglet attpåtil tilgang til lynlader. Er sykdommen rekkeviddeangst utryddet?
Angst for å bli stående fast i timevis mens bilen lader er den viktigste grunnen til at folk flest ikke velger elbil. Men er det egentlig grunnlag for denne bekymringen lenger?
Torsdag denne uken kommer de første 100 kundebilene av den nye elbil-modellen Hyundai Kona Electric til Norge. Den tilhører en ny klasse av biler som både er relativt «rimelige» (listeprisen er 325.000), og har en rekkevidde på nesten 500 kilometer før de må lade. De kan også lynlades med 100 kilowatt eller mer.
Les hele saken med abonnement