Miriam (11) får 17 timer i klasserommet pr. uke. På Camilles (11) skole får 5.-klassingene bare fire.
Endelig kunne elevene fra 5. klasse og oppover få begynne på skolen igjen. Men hvor ofte og hvor mye de får se lærere og klassevenner, varierer kraftig fra skole til skole.
– Det var litt rart å begynne på skolen igjen, men det var veldig hyggelig å se igjen alle i klassen på ordentlig. Ikke bare på Ipad. Men jeg skulle ønske vi kunne få se hverandre litt oftere på skolen nå, sier Camille Steinberg Lohne.
Hun går i 5. klasse på Smestad skole i Oslo og gledet seg veldig til å se klassevenner og læreren sin etter åtte uker med hjemmeskole. I likhet med alle elever fra 5. klasse og oppover fikk hun komme tilbake til skolen igjen i forrige uke.
Les hele saken med abonnement