Russebil i vannet ved Flekkefjord – tre kritisk skadet
En russebil kjørte delvis ut i vannet på E39 ved Fosseland mandag morgen. Tre personer er alvorlig skadet.
Mandag klokken 06.02 opplyste politiet at de hadde fått inn melding om en trafikkulykke på E39 ved Fosseland mellom Feda og Flekkefjord.
En russebil hadde kjørt delvis ut i vannet med hjulene. Det ble meldt om flere personer i bilen, skriver Fædrelandsvennen.
Psykososialt kriseteam i Flekkefjord og Kvinesdal kommune er kalt inn for å hjelpe de som er berørt av ulykken. Flekkefjord videregående skole er åpen for elever og foresatte fra klokken 10 1. mai, skriver kommunen på sine websider.
– Det er forferdelig trist for alle som er involvert, sier Tor-Inge Rake, rektor ved Flekkefjord videregående skole, til Fædrelandsvennen.
Pårørende skal være varslet.
Flere skadet
Nødetatene ankom raskt til stedet og jobbet med å få oversikt. Luftambulanse ble også tilkalt og landet klokken 06.54.
– Til sammen har det vært fem personer i bilen, sa operasjonsleder John Repstad til Fædrelandsvennen klokken 06.40.
Det ble sendt flere luftambulanser til stedet. Tre av personene i ulykken skal være alvorlig skadet.
– Det er tre stykker som er blitt fløyet av sted. To er kjørt med ambulanse til Flekkefjord, sa Repstad klokken 07.35.
De tre skal ha blitt fløyet med luftambulanse til Kristiansand, Stavanger og Bergen.
Uklart hendelsesforløp
Hendelsesforløpet skal fortsatt være uklart.
– Kriminalteknikere fra politiet jobber på stedet med ulykkesgruppen Veivesenet for å sikre spor, og forsøke å danne et bilde av hendelsesforløpet, sier Knut Odde, operasjonsleder i Agder politidistrikt.
Politiet vil så raskt som mulig også ta kontakt med de to personene som antas å være lettere skadet for å avhøre disse om ulykken.
De er til behandling hos lokal legevakt og sykehus ved Flekkefjord.
Situasjonen til de tre som er fløyet av gårde med luftambulanse er fortsatt kritisk.
– Tre er ansett som alvorlig skadet, men det er nyanser her, og kan endre seg raskt i begge retninger. Helsetilstand er fryktelig vanskelig å uttale seg om, sier Odde.