Skrev om helsevesenets mangelfulle oppfølging av faren: – Datteren gir en stemme til en situasjon mange erfarer

Mange som jobber i hjemmetjenesten, er ufaglærte. – De vet ikke at god kommunikasjon er like viktig som praktiske omsorgsoppgaver, sier forsker.

Ingri Solem Talmoen bor alene med faren, Ivar Talmoen, som har ALS. Moren døde av kreft i 2018. Det siste året har hun vært den personen som gjør alt praktisk husarbeid og alt det faren trenger hjelp til.

For snart to år siden fikk Ingri Solem Talmoens pappa påvist nervesykdommen ALS. Onsdag skrev hun et Si ;D-innlegg om helsevesenets mangelfulle oppfølging av faren.

Datteren måtte fysisk møte opp og banke på døren til kontoret i bydelen for at han skulle få hjemmehjelp. Pleierne som kommer innom, snakker til faren som om han er et barn.

Les hele saken med abonnement