Hundrevis av skader etter helgens uvær
Skader på hus, hytter, biler og båter er blant de hundrevis av meldingene forsikringsselskapene har fått etter uværet som rammet Sør- og Østlandet i helgen.
Mange steder blåste trær over ende fredag. Her et tilfelle fra Bogerudveien i Oslo. Foto: Ivar Anders Iversen / NTB scanpix
- NTB
Kraftig vind tok tak i stillaset i Tollboden i Oslo. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix
Uværet skapte en rekke utfordringer på Sør- og Østlandet, blant annet trær som ble blåst over ende, innstilt kollektivtrafikk og stillaser som kollapset.
Så langt har forsikringsselskapene fått melding om flere hundre materielle skader etter den kraftige vinden. Folk melder inn om skader på hus, hytter, næringsbygg og landbrukseiendom, i tillegg til en rekke bil- og båtskader.
– De aller fleste skademeldingene gjelder småskader, men også enkelte større skader er meldt inn. Noen steder har også hele låvetak blitt revet av. Denne gangen var det flere svært folketette områder som ble rammet av vinden. Derfor ble det en del skader etter dette uværet også, opplyser kommunikasjonssjef Stine Neverdal i Finans Norge, som mener det er for tidlig å si noe om hvor store summer det totalt er snakk om.
Les mer om
Relevante artikler
Slik har ekstremværet skapt forsikringsskader både i skog og frysere
Strømbrudd kan vare helt til mandag
174 skader meldt til forsikringsselskapene etter helgens skybrudd i Oslo
Mange har meldt om skader etter uværet
Brannvesenet hadde 59 oppdrag under ekstremregnet. Ber folk slutte å ringe 110 når kjelleren renner over
Kraftig vind stanser ferger, busser og tog